Na Open Game aj MUŽI

Muži sa takisto ako dorastenci vybrali do Brna na Open Game. V termíne od 28. do 30. Júna si mali zmerať sily v kategórií ELITE zo silnými českými turnajovými tímami.

Prihlásilo sa 12 mužstiev, ktoré organizátor rozdelil do dvoch skupín po šiestich. Rozpis vyšiel tak, že v piatok mali chalani odohrať dva skupinové zápasy a v sobotu tri. Do playoff postupovali všetky tímy. Šlo hlavne o to pobiť sa o čo najlepšie miesto v skupine. Bohužiaľ chalanom z piatich zápasov vyšiel iba jeden. Konkurencia bola naozaj na vysokej úrovni keď za niektoré tímy hrali aj extraligoví hráči z Čiech. Naši muži hrali hlavne z obrany a vyrážali do protiútokov. Často sa ale vedeli naši muži presadiť a udržať súpera na ich polovici. Bohužiaľ veľa gólových šancí sa im nepodarilo využiť a preto zápasy dopadli poväčšine prehrou. Po poslednom skupinovom zápase kedy už chalani boli hlavami pripravený na oddych sa dozvedeli, že ich čaká ešte v ten deň štvrtý zápas. Zápas sa mal odohrať o 21:30. Skupinové zápasy sa hrali 2x15min. ale zápasy playoff 2x20min. Na chalanov čakal jeden z najväčších favoritov. Český extraligový hráči medzi ktorými sa nachádzal aj majster Českej republiky. Chalani sa snažili ale nestačili na takmer bezchybnú hru súpera. Z Brna si teda odviezli hlavne skúsenosti pretože súperi boli naozaj na vysokej úrovni. Spýtali sme sa aj hráča Michala "Sokiho" Sokolíka a nášho brankára Adriána Obertu pár otázok.

 Odpovede Michala Sokolíka : 

Čo si očakával od turnaja v Brne?

Po Slovak Floorball Cup-e bol pre mňa toto druhý turnaj na takejto úrovni. Už pred turnajom som očakával, že to nebude také jednoduché, pretože viem ako hrajú české tímy a viem aké ťažké je sa im vyrovnať. Do Brna sme si išli najmä vyskúšať taktiku, ktorou sa chceme prezentovať budúci rok. Očakával som, že súperi budú na kvalitnej úrovni, čo sa mi aj potvrdilo. 

Si spokojný so svojím výkonom ? Ako by si zhodnotil výkon tímu?

So svojím výkonom nie som veľmi spokojný. Počas turnaja som vystriedal viacero postov a vždy som potreboval dostatočný čas sa "aklimatizovať" na ne, avšak z môjho pohľadu to malo byť určite lepšie z mojej strany. Ako tím sme predviedli, že vieme hrať aj v menej početnej zostave. Prvý deň sme pôsobili veľmi strnulo a báli sme sa čosi predviesť, no v druhom dni sme už dokázali súperov viac potrápiť.

Ako by si zhodnotil turnaj?

Som veľmi rád, že som sa mohol zúčastniť tohto turnaja. Budúci rok ak sem pôjdeme, tak dúfam, že postúpime ďalej a budeme hrať čo najdlhšie. Konfrontácie s českými tímami sú rozdielne než so slovenskými a každý zápas nám ukázal, kde máme rezervy oproti ostatným.

 

Odpovede Adriána Obertu : 

Čo si očakával od turnaja v Brne ?

Od turnaja som očakával hlavne naberanie nových skúseností proti kvalitnejším súperom. 

Ako hodnotíš výkon tímu ? 

Výkon nášho tímu by som mohol prirovnať k normálnemu ligovému zápasu. Každý kto nastúpil nechal na ploche všetko, nehľadiac na to či to boli sily alebo emócie.

Ako hodnotíš celkovo turnaj ? 

Turnaj sa z môjho pohľadu celkom vydaril až na časové pásmo zápasov.

Dorastenci zbierali skúsenosti na Open Game 2019 Späť na článkySezóna 2019/2020. Muži a ostatné kategórie.