Sezóna 2019/2020. Muži a ostatné kategórie.

Nová sezóna sa nezadržiteľne blíži a my Vám chceme priblížiť čo môžte očakávať. V článku Vám predstavíme všetky kategórie, do ktorých sa tento rok zapojí náš klub a takisto aj zloženie tímov, s ktorými si zmerajú sily.

Naši muži sa v minulej sezóne 1. Ligy prebojovali prvý krát do bojov play-off o postup do extraligy. Už v prvom kole narazili na Púchov, ale ďalej sa im už prebojovať nepodarilo. Práve Púchov postúpil do extraligy. Muži by chceli prekonať tento úspech, a preto si už na túto sezónu dávajú vysoké cieľe. V lige sa toho zmenilo dosť, čo sa týka samotných tímov. Po minulej sezóne v lige neuvidíme spomínaný Púchov ale aj tímy ako Ice Players Sereď a Eastern Wings Michalovce, ktoré vypadli do nižších regionálnych líg. Do ligy sa taktiež neprihlásila FBC Skalica. Na opačnej ceste ako Púchov je Hurikán Bratislava, ktorý po dlhoročnom pôsobení v extralige vypadol do 1. Ligy. Smerom do 1. ligy sa z regionálnych líg dostali ŠK Juventa Žilina, ŠK Floorball ACADEMY Prešov a Devils Čadca. Ostatné tímy, ktoré budú súpermi našich mužov sú FBK Harvard Partizánske, FBC Trnava, DTF team Detva Joxers, FbO Žochár Topoľčany, FBC Predator Sabinov, FBK RaptORs a minuloročný víťaz základnej časti Žltý Sneh Košice. 

Muži budú chcieť v tejto sezóne predviesť skvelé výsledky a opäť sa posunúť o niečo vyššie. Cieľom bude určite skončiť v prvej päťke. A v play-off budú chcieť určite zotrvať čo najdlhšie. Dúfame, že sa im podarí všetko, čo si zaumienia a že budú lákať fanúšikov do haly. Túto sezónu budú mať muži k dispozícií zrenovovanú palubovku, tak uvidíme či sa to preukáže aj vo výkonoch. 

Klub sa taktiež rozhodol prihlásiť mužské "Béčko" do 2. Ligy Západ. V tomto ročníku sa prihlásilo až 9 tímov. Do play-off postupuje 8 tímov. Hrací systém sa opäť zmenil od kedy naši muži postúpili do 1. Ligy. Vrátil sa späť k systému kde "Béčko" odohrá dva zápasy v jeden deň. Organizáciu bude mať vždy na starosti iný klub. Takže aj v Dubnici uvidíme súboje viacerých tímov v jeden hrací deň. Hrať za "Béčko" budú predovšetkým mladší hráči, ktorí sa v budúcnosti pripoja k mužskému "Áčku". Dúfame, že to chalanom pridá mnoho skúseností, ktoré využijú v budúcnosti. Zápasov bude viac než dosť a my sa na ne veľmi tešíme. Do 2. Ligy západ sa okrem nášho klubu prihlásili tieto mužstvá: Ice Players Sereď, ktorá vypadla z 1. Ligy a určite sa bude chcie v čo najkratšom čase dostať späť, ďalej sú to FBC Červeník-Leopoldov, FbO Sršne Prievidza, FBC Levice, Revel Trenčianske Teplice, Dragons Hlohovec, ŠK Slávia SPU DFA Nitra a FK AS Trenčín Dragons Hlohovec "B". Je naozaj skvelé, že sa prihlasujú nové tímy, ktoré do teraz nehrali žiadnu súťaž. Aj takýmto spôsobom môžme vidieť, že o florbal je naozaj veľký záujem.

Ďalšia kategória, ktorú klub prihlásil sú dorastenci. Minulý sezónu skončili na 4. mieste z 12 tímov. Oproti minulej sezóne sa tento rok prihlásilo iba 8 tímov. Tímy, proti ktorým nastúpia v regionálnej lige západ dorastencov sú zväčša v blízkosti Dubnice, a preto bude jednoduché ísť pozrieť chalanov aj mimo nášho mesta. Najbližšie sa nachádzajú už tradičné kluby 1. FBC Trenčín a AS Trenčín. Ďalej sa stretnú naši dorastenci s hráčmi z FBK Púchov, FbO Žochár Topoľčany, FBC Páv Piešťany, FBC Levice a ŠK Slávia SPU DFA Nitra. Dorastenci začnú už 6. októbra v Trenčíne. Môžte sa tešiť takisto aj na regionálne derby.

Posledná kategória, ktorú klub prihlásil sú starší žiaci. Tento rok sa v lige stretne 12 tímov zo západu. Je to zatiaľ rekordný počet tímov v tejto kategórií, čiže na chlapcov čaká naozaj veľká porcia zápasov a dlhá sezóna. Sezóna sa začne 13. októbra v našej športovej hale. Novinkou v tejto sezóne bude, že sa naši starší žiaci stretnú v zápase s každým tímom iba raz. Podobne ako v doraste odohrajú svoje reginálne derby zápasy. Potom sa 21.12.2019 tabuľka rozdelí na "hornú" a "dolnú" šestku podľa umiestnenia po odohratí 11 zápasov. Dve najlepšie družstvá z "hornej" časti tabuľky postupia priamo na Majstrovstvá Slovenska. 

My sa už nevieme dočkať novej sezóny a dúfame, že Vás našimi výsledkami prilákame do haly v čo najväčšom počte. Minulú sezónu sme si všimli väčší nárast divákov v hľadisku, čo nás veľmi potešilo. Snáď sa tento trend udrží a tento rok budeme lámať rekordy náštevnosti na zápasoch. 

Ak sa klub rozhodne prihlásiť ešte ďalšie kategórie musí počkať až do 1.9.2019. Vtedy Vás budeme informovať znova. 

Na Open Game aj MUŽI Späť na článkySlovak Floorball Cup 2019 - Zloženie skupiny