Muži na Slovak Floorball Cupe.

Naši muži sa opäť prihlásili na SFC aj tento rok do kategórie Men Open. V skupine ich čakali iba zahraničné kluby.

Od 15.-18.8.2019 sa opäť konal v Bratislave najväčší slovenský turnaj. Muži berú tento turnaj ako predsezónnu prípravu. Po dlhej prestávke od zápasov si tak museli opäť pripomenúť tempo zápasov.

V skupine sa s nimi nachádzali dva české tímy a jeden fínsky. Dva zápasy hrali už vo štvrtok 15.8. z ktorého jeden prehrali, proti českému tímu a druhý proti fínskemu dokázali vyhrať. Na druhý deň sa stretli s posledným súperov v skupine no v tomto zápase nedokázali vstreliť gól ale našťastie ani inkasovať a zápas sa skončil bezgólovou remízou. V piatok už muži nemali žiadny iný zápas na programe a preto len čakali na súpera, ktorého dostanú do prvého kola PlayOff. Opäť to bol zahraničný tím a opäť zo susedných Čiech. V tomto zápase dokázali uspieť aj napriek zlámu vývoju zápasu keď prehrávali 2:5 no v priebehu pár minút to muži otočili a dotiahli zápas až do samostatných nájazdov.  Náš brankár si vybral naozaj šťastnú chvílku keď ho dvakrát zachránila tyčka. Naopak naši dokázali dvakrát premeniť a konečne prešli cez prvé kolo PlayOff. Žiaľ súpera, ktorého dostali si naozaj muži nepriali. Team Duško s ktorým prehrali prvý zápas vysokým rozdielom sa mal proti nim postaviť aj v PlayOff. Aj cez všetku snahu sa im nepodarilo uspieť a prehra 0:4 im ukončila púť na turnaji. Nakoniec sa teda muži umiestnili medzi top 16 tímami v kategórií Men Open.

Hodnotenie Michala Janigu :

Z celkového pohladu našu účasť na SFC hodnotím pozitívne. Čo sa týka výsledkov dalo sa postúpiť možno o jedno kolo ďalej do najlepšej osmičky kde sa dostal napríklad tím ktorý sme v skupine porazili,  žiaľ v osemfinále sme dostali v pavúku asi najsilnejšieho možného súpera ktorý bol jednoznačne nad naše sily. Ale aspoň nám ukázal kde máme ešte slabiny a čo treba zlepšiť pred začiatkom novej sezóny. Turnaj slúžil aj ako utuženie kolektívu spojené so zábavou a to sme si myslím splnili na viac ako 100%. Z osobného hľadiska som veľmi rad že som sa spolu s Aďom (našim brankárom) zúčastnil Shootout Challenge, kde sme sa dostali až do finále.  Bola to skvela zábava a mohol som si tam vyskúšať aj nejaké nájazdy, ktoré ak ma náhodou tréner vyberie vyskúšam aj v súťažnom zápase. Žiaľ väčšinu z nich si vôbec nepamätám... 

Hodnotenie Andreja Šťastného : 

Tento turnaj hodnotím veľmi kladne. Aj napriek dvom prehrám jednej remíze a dvom výhram sme nabrali veľa skúseností, ktoré využijeme v budúcnosti ale aj sme zistili, kde sa máme  ešte zlepšovať či už po fyzickej, psychickej stránke alebo po hernej. Ale aj napriek tomu som veľmi rád že sme sa umiestnili na lepšej pozícii ako minulí rok.  

Hodnotenie Michala Sokolíka :

Po Brne sme sa zúčastnili druhého medzinárodného turnaja. Súperi na turnaji boli z rôznych krajín, vďaka čomu sme museli čeliť rôznym štýlom hry, čo bolo pre nás veľké plus. Po neúspešnom prvom zápase sa výkony postupne zlepšovali. Taktiku, ktorú sme si povedali, sa nám darilo dodržiavať najmä v obrannej fáze, avšak v útoku nám chýbalo viac šancí a aj šťastia.

Hodnotenie Michala Kubaščíka :

Turnaj bol z organizačnej stránky veľmi dobre pripravený. Z môjho pohľadu bol náročný, lebo som sa nezúčastnil tréningových jednotiek pred turnajom. Napriek tomu sme ako tím podali veľmi dobré výkony. Najlepší moment bol keď sme otočili z 3:0 na 6:5 po nájazdoch.

Hodnotenie Adriána Obertu :

Aký bol SFC z môjho pohľadu? Pricestovali sme nabudený a plný hladu po výhre. Ubytovali sme sa na zlatých pieskoch a hneď išli vyskúšať vodu ako malé deti. Cestou na prvý zápas sme si povedali akým chybám sa máme vyvarovať. Celkom dlhú dobu sme súperovi dokázali odolávať. Prišiel však zlom a už sa nedalo všetko ustrážiť. Po prehre sme išli do šatne taký bezemočný.. vedeli sme že náš ďalší super budú hráči z krajiny tisícich jazier. V našich hlavách boli predstavy o kolotočoch ktoré od nich dostaneme. Na ubytku sme dali trošku regenerácie a taktický plán na súpera. Do ďalšieho zápasu sme chceli podať čo najlepší výkon. Keď sme otvorili skóre myslel som si že to je len šťastie.. keď sme však zvýšili na 2:0 začal som veriť že to dokážeme. Zostávalo pár sekúnd do konca a už sme sa predčasne radovali z čoho vznikol inkasovaný gól 3 sekundy dokonca. Výhra však už bola naša a konečne sme mali dôvod na radosť a oslavy. Zase sme dali nejakú regeneráciu, niektorý naši hráči išli pokukať mesto. Ja som sa vzorne pripravoval na večerný shot-out challeng (pospal som si). Večer sme sa ako tím vybrali do haly aj keď súťažili iba 2 dvojice. Ja spolu s Miškom Janigom sme si verili že postúpime aspoň cez prvé kolo. Chalani si mysleli že vypadneme hneď a pôjdeme sa vyspať. Čo čert nechcel, Miško ukázal svoje šikovné ručičky a ja svoju rýchlosť a dynamiku. Dostali sme až do finále kde sme prehrali. Nás to nemrzelo pretože nikto nečakal že sa dostaneme až tam. Pobrali sme sa teda spať. Ráno sme vycestovali na zápas úplne bez energie a niektorím chalanom asi nesadlo večerné kúpanie. Dali sme však zo seba čo to šlo ale na výhru to nestačilo. Tak sa zrodila bezgólová remíza 0:0. Na ďalší deň nás v prvom kole play-off čakal celkom mladý tím z čiech. Vedeli sme, že keď chceme postúpiť ďalej tak budeme musieť makať až tak že vypľujeme pľúca a budeme potiť krv. V zápase sme prehrávali 2:0 aj 5:2. Chalani zabrali a dokázali sme vyrovnať na 5:5. Čakali nás nájazdy. Po tom čo sme dokázali na shotout Challengi som si veril že to dáme. Na nájazdy sme súpera porazili a čakali kedy budeme hrať ďalší zápas. Ten nás čakal v ten istý deň o 21:00. Tréner zobral niektorých hráčov domov, iný si zase urobili program v meste. Hrali sme proti tímu ktorý sme mali v skupine a podľahli sme mu 9:1. Už vyčerpaný sme teda nastúpili a vedeli že pôjdeme domov. Z posledných síl sme sa pohybovali po ihrisku. Posledný hvizd za stavu 4:0 pre nášho súpera nás poslal z turnaja domov. Chcel by som poďakovať svojim spoluhráčom za vynaložené úsilie, organizátorom za super turnaj a fanúšikom ktorých sme si získali mimo ihriska.

V Nemšovej Béčko tretie. Späť na článkyNa slovíčko s trénerom