Na slovíčko s trénerom

Máme tesne pred začiatkom ligy a muži ukončili všetky prípravné zápasy a turnaje. Preto sme sa opýtali na pár otázok trénera Dušana Sokolíka.

Ako dopadla letná príprava na novú sezónu z vášho pohľadu ?

Letnú prípravu sme začali skôr ako pominulé roky. Účast a prístup mužov bola na 100%. Uvidíme ako sa to odzrkadlí v kondicií na ihrisku.

Absolvovali ste Slovak Floorball Cup v Bratislave. Ako hodnotíte umiestenie a výkon mužov na turnaji ? 

Na turnaj sme išli opäť o rok skúsenejší. Až na 2 zápasy s vyspelym českým súperom sme odohrali vyrovnané partie so všetkými súpermi. Výsledky aj výkonnost bola lepšia ako minulý rok, takže turnaj hodnotím kladne. Dúfam, že o rok skončíme v playoff ešte ďalej.

Odohrali ste šesť prípravných zápasov. Proti Partizánskemu, Snipers Bratislava, Púchovu a AS Trenčín. Boli pre Vás výsledky prijateľné alebo ste od mužov čakali viac ? Alebo naopak Vás dokázali aj v niektorých fázach prekvapiť? Dodržovali určenú taktiku ktorú ste im naordinovali ?

V prípravných zápasoch sme sa stretli s účastnikmi Extraligy a M1 ligy. Súperi boli kvalitnejší ako pominulé roky.  Chalani odohrali prípravné zápasy s väčšímy skúsenostami, zlepšili sa vo fázach, ktoré v minulosti nezvládali. Skúšali začleňovať nové prvky, ale treba ešte čas, aby ich zvládli tak ako sa má. Uvidíme ako skúsenosti zvládnu "na ostro " v lige.

Už v sobotu (21.9.2019) začína liga. Čo očakávate túto sezónu a aké máte cieľe?

Chceme skončit do štvrtého miesta a hrať aspoň semifinále.

Cez víkend čakajú mužov dva ťažké zápasy. Prvý v sobotu proti Hurikánu Bratislava a v nedeľu proti FBC 11 Trnava. Prezradíte nám akú taktiku zvolíte proti tímto súperom ?  Akú hru očakávate od týchto dvoch tímov? Čoho sa budú musieť muži vyvarovať a čo robiť najlepšie ? 

Hurikán Bratislava - bývalý extraligista, ktorý bude mať vo svojich radoch hráčov s extraligovými skúsenostami.

Trnava - družstvo, ktoré posledné ročníky skončili vždy do 3. miesta a je posilnené o hráčov Skalice, aspoň čo som sa dopočul.

Od súperov budeme očakávat silnú hru na lopte, prehľad v hre a rýchle zakončenie. Našu taktitku neprezradim, diváci ju uvidia keď prídu na naše zápasy do Športovej haly v Dubnici nad Vahom.

Trénerovi Dušanovi Sokolíkovi ďakujeme za rozhovor. My Vás srdečne pozývame na oba víkendové zápasy. Oba odohrajú muži doma. V sobotu odohrajú zápas o 17:00 a v nedeľu proti Trnave o 16:00.

Muži na Slovak Floorball Cupe. Späť na článkyMladší žiaci v Dubňanoch CZ štvrtí.