Po štyroch kolách bez prehry

Muži odohrali ďalšie dve kolá v ktorých narazili na tímy z východu Slovenska. V sobotu pricestovali Košice a v nedeľu Prešov. Sobotňajší zápas proti Košiciam sa kvôli obsadenosti domácej haly odohral v Trenčíne v M-Šport Hale, kde hráva svoje domáce zápasy majstrovský AS Trenčín.

ŠK Victory Stars Dubnica : Žltý Sneh Košice 4:4 (1:1,1:0,2:3)

V zápase s Košicami sme čakali od minuloročného víťaza základnej časti pekný florbal. Naši muži hrali už od začiatku zo zatiahnutej obrany a snažili sa po celý zápas využívať zaváhania v obrane súpera alebo prípadnými rýchlymi protiútokmi. Prvá loptička v bráne skončila za chrbtom nášho brankára Adriána Obertu. O pár minút neskôr sa naskytla našim mužov možnosť presilovky, ktorú využil Michal Sokolík po prihrávke Michala Janigu. Prvá tretina priniesla viacero príležitostí na oboch stranách, no ani jedna nedokázala žiadnu využiť a tak sa šlo do šatní za stavu 1:1. Druhá tretina priniesla veľa tvrdých súbojov. Rozhodcovia si to bohužiaľ nepostrážili a zápas sa začal znervózňovať. Po zvyšok zápasu bolo mnoho konfrontácií s rozhodcami kvôli ich rozhodnutiam. Tak ako zo strany našim mužov, tak aj zo strany Košičanov. Naši muži dokázali využiť druhú z ponúknutých presiloviek, v ktorej sa presadil Peter Blažej po krosovej prihrávke po výške od Michala Janigu. Viackrát sa už skóre počas druhej tretiny nemenilo. Na konci druhej bol vylúčený náš hráč Adam Fiala, takže sa tretia tretina začínala u našich mužov v oslabení. Košičania sa ale nevedeli presadiť, a tak sa do šance dostal v protiútoku Peter Blažej a ten ponúknutou šancou nepohrdol. Bohužiaľ na konci oslabovky vybehol Fiala z trestnej lavice o sekundu skôr a rozhodcovia mu udelili červenú kartu ČK2. Mužov teda čakala päť-minútová oslabovka. Opäť sa ale súper nevedel dostať cez obrannú štvoricu a po vyhodení loptičky od Petra Blažeja sa dostal do samostatného nájazdu Michal Janiga a brankár nemal šancu. 4:1 svietilo na tabuli a vyzeralo to naozaj dobre. Košičania dokázali početnú prevahu ešte využiť na strelenie jedného gólu a zníženie rozdielu na dva góly. Veľa sporných situácií, ktoré rozhodcovia nedokázali posúdiť rovným metrom spôsobilo neustále hádky na ihrisku. Košičania strelili dva góly a vyrovnalo stav. Snažili sa streliť ešte rozhodujúci gól a vytvoriť si príležitosti. Gólové šance mali aj naši muži, ale nedokázali využiť žiadnu z nich. Zápas tak doviedli aspoň k remíze. Bod sa môže zdať málo, ale proti Košiciam to je dobrý výsledok. Po väčšinu zápasu diktovali tempo a mali viac z hry. Naši muži ale opäť ukázali vynikajúcu obranu po celý zápas.

ŠK Victory Stars Dubnica : Športový klub Floorball ACADEMY Prešov 6:3 (1:0,4:0,1:3)

Prešov prišiel do Dubnice prvýkrát. Súperi nevedeli čo od seba majú navzájom očakávať. Naše hviezdy si nechceli nechať utiecť tri body, a tak hrali na istotu. Súper hral presne rovnakú taktiku ako naši muži v zápase s Košicami. Vyrážať do protiútokov a potrestať chyby obrancov. Naši muži si vytvárali mnoho gólových šancí, ale ani jedna z nich nechcela skončiť v bráne súpera. Napokon to vzal na seba Lukáš Jelínek, ktorý vykrúžil cez celú šírku ihriska a trafil ľavý roh súperovej brány. Viac gólov v prvej tretine nepadlo. Atraktívnejšia bola aspoň druhá tretina. V nej sa dokázali naši muži presadiť štyrikrát. Začal s tým Michal Sokolík, pokračoval opäť Lukáš Jelínek a dva góly strelil Peter Blažej. Stav 5:0 svietil na tabuli po druhej tretine. V polovici tretej tretiny sa vystriedali brankári a prvý raz sa do brány v 1. Mužskej Lige postavil Aleš Suder. Na toho bol hneď vyvíjaný tlak, ktorý ustál a vzápätí sa mohol tešiť z gólu Petra Blažeja. Potom sa však súper prebral a strelil tri veľmi rýchle góly. Do brány sa teda vrátil Adrián Oberta a ten už za seba nepustil ani jednu loptičku. Muži získali tri dôležité body. Zápas možno nebol až tak atraktívny pre oko diváka, ale muži hrali vyzreto keď nepodľahli žiadnemu šialenstvu, kedy by chceli dať čo najviac gólov a otvorili by hru. To by mohol následne využiť súper. Dôležitejšie je vyhrať, aby ostali tri body doma.

Vyjadrenie hráčov ku víkendu :

Michal Kubaščík : Príprava na víkend prebiehala vo vysokom tempe. Žltý Sneh sme poznali z minulého roka, vedeli sme aký štýl by mali hrať. Zápas sa hral hore-dole vo vysokom tempe, počas zápasu sme dokázali odskočiť do vedenia, ale po našich chybách, ktoré nemuseli byť sme si nechali vedenie ujsť. Zápas skončil remízou, čo nás veľmi mrzí, lebo to bol druhý zápas, ktorý sme viedli a nedokázali získať plný počet bodov. Druhý súper bol Prešov. Súpera sme nepoznali, takže nejako špeciálne sme sa nepripravovali. Na rozcvičke sme videli, že súper prišiel v zostave 10+1 a to pre nás znamenalo, že kondične by sme mali mať navrch. Počas celého zápasu sme dominovali a dokázali sa dostať do pohodlného vedenia 5:0. V závere súperovi vyšli akcie a dostal sa späť do zápasu. Vedenie sme si udržali a získali tri body. Som veľmi rád, že nám takto vyšiel štart do sezóny a dúfam, že budeme takto naďalej pokračovať.

Samuel Antal : Do zápasu so Žltým Snehom sme vstupovali s rešpektom k súperovi, lebo sme vedeli, že minulú sezónu ovládli základnú časť a navyše sme hrali v trenčianskej hale na ostrove. V zápase sa nám darili protiútoky a presilovky, avšak sme málo strielali na bránku, a tým neohrozovali súperovho brankára. Zápas dosť ovplyvnila červená karta na začiatku tretej tretiny, keď čas smolne zastal na jednej sekunde pred skončením vylúčenia nášho hráča. Nezažil som ešte červenú za opustenie trestnej lavičky, a preto toto rozhodnutie bolo pre nás prekvapivé, ale také sú pravidlá a museli sme to hneď hodiť za hlavu a sústrediť na dlhé päť minútové oslabenie, v ktorom sme paradoxne z protiútoku skórovali. Svojím nekoncentrovateľným výkonom sme však umožnili súperovi vyrovnať, a preto nás stratené dva body mrzia. Zápas s Prešovom bol inakší, dominovali sme herne, všetky pokusy súpera sme blokovali a keď čosi prešlo náš brankár Aďo Oberta si s stým bezproblémov poradil. Zápas sme kontrolovali, ale mrzia nás inkasované tri góly v tretej tretine, keď sme dali priestor novému začínajúcemu brankárovi Alešovi. S víkendom som spokojný, sme jeden z dvoch tímov, ktoré ešte neprehrali a nachádzame sa na tretej priečke v lige. Do play-off je ešte veľa zápasov a musíme pokračovať vo výkonoch a bezpečne doň postúpime. Najbližšie nás o dva týždne čakajú výlety do Žiliny a Čadce proti nováčikom šúťaže. Na záver by som sa chcel poďakovať divákom, ktorí si našli čas a prišli nás povzbudiť aj do Trenčína, aj do Dubnice a vytvorili príjemnú atmosféru.