Muži stále bez prehry

Počas minulého víkendu sa muži po trojtýždňovej prestávke opäť predstavili v dvoch ligových kolách. Po štyroch domácich zápasoch prvý krát cestovali k súperom na ich palubovky. Oba zápasy hrali proti nováčikom. V sobotu naišch mužov privítali žilinčania a v sobotu súper z Čadce. Nevedeli čo majú od súperov čakať, preto bolo pre trénera ťažké nadiktovať mužom taktiku. Zo strany našich hráčov bol v oboch zápasoch začiatok opatrný.

ŠK Juventa pri CVČ v Žiline : ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom 2 : 3 (1:3;1:0;0:0)

Žilina pred týmto víkendom figurovala na poslednom mieste bez zisku bodu. Ako sme spomínali začiatok zápasu bol taký spoznávací. Hlavne naši muži si museli zvyknúť na plochu. Časom ale prišli väčšie šance a aj góly. Dva strelil Michal Janiga a jeden Michal Kubaščík. Muži neubránili čisté konto a v oslabení dostali naozaj šťastný gól súpera. Po prvej tretine na tabule svietilo 3:1 pre našich. To však nikto nevedel, že už viac gólov z ich strany neuvidíme. Na mužov padol akýsi nepokoj. Prispôsobili sa hre súpera, ktorá možno vyzerala z pohľadu diváka možno atraktivné, pretože sa hralo hore dole, ale to našich mužov len unavovalo. Stačilo možno využiť pár gólových šancí, ktoré sa im naskytli. Bohužiaľ na mužov sadla strelecká deka a za žiadnych okolností nedokázali dostať loptičku do brány súpera. Súper využil zaváhanie našich obrancov a zrazu to bolo len o gól. Výsledok vydržal do konca druhej tretiny. V tretej tretine sa na hre takmer nič nezmenilo. Loptička lietala z jednej strany na druhú. Žilinčania zvyšovali tlak a naši muži trápiaci sa svojou hrou a streleckou impotenciou strácali na psychike. Našťastie tak ako sa trápili naši útočníci sa trápili aj tí súperovi. Na konci zápasu vytvorila Juventa obrovský tlak z ktorého vznikol protiútok nášho prvého útoku. Peter Blažej mal po prihrávke od Michala Janigu odkrytú bránku z bezprostrednej blízkosti. Ale akoby sa ten hrozný zápas pre mužov nechcel skončiť a trafil brvno. V posledných sekundách prišlo ešte vylúčenie Nicolasa Bahnu. To však muži dokázali ubrániť a mohli sa tešiť z troch bodov.

Devils Čadca : ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom 3 : 3 (1:0;2:2;0:1)

Čadca bol však úplne iný súper ako Žilina. V tabuľke mal už pekných 9 bodov a prípadná prehra našich mužov by spôsobila možný pokles až za Čadcu v tabuľke. Súper hneď od začiatku zápasu vysoko napádal našich obrancov. To spôsobovalo problémy v rozohrávke. Hral sa naozaj fyzický florbal. Prvý sa presadili domáci v 13. minúte zápasu. Zápas bol v pomere gólových šancí vyrovnaný. Avšak naši muži nedokázali žiadnu z nich vyrovnať a streliť vyrovnávajúci gól. To sa podarilo až na začiatku druhej tretiny. Už v 23. sekunde sa ku "skackavej" loptičke dostal pred bránou osamotený Peter Blažej a ten so šťastím prestrelil veľkého brankára súpera. Naši muži sa však neradovali pridlho. Už o minútu neskôr znova viedol súper. Po tomto góle začal zápas naberať úplne iné obrátky. Takzvané komediálne. Rozhodcovia si asi povedali, že opäť zničia zápas pochybnými rozhodnutiami. Začali prichádzať nemožné vylúčenia a tresty. Jeden z nich prišiel po tom ako dokázal Michal Janiga vyrovnať na 2:2 v 15. minúte. Rozhodca mu udelil 2+10 min. trest za údajné vysmievanie sa brankárovi do tváre. V tomto momente sa zápas zlomil a séria absurdných vylúčení mala ešte len prísť. Nakoniec bolo 11 početných preváh. V jednej zo súperových presiloviek dokázali hráči Čadce skórovať ešte počas druhej tretiny. To sa podarilo aj našich mužom hned na začiatku tretej tretiny. Presadil sa Michal Sokolík. Hra, ktorá bola kúskovaná mnohými prerušaniami sa dostala až ku svojmu koncu. Našim mužom sa naskytla ešte jedna príležitosť na konci zápasu. V presilovej hre v ktorej takmer inkasovali mohli skórovať. V poslednej sekunde sa cez celú šírku dostala prihrávka Michala Janigu ku Petrovi Blažejovi ale ten jedinečnú príležitosť zahodil a prestrelil tesne nad brvno.

Muži majú teda po šiestich odohraných kolách na konte 12 bodov za tri výhri a tri remízi. Škoda bodov, ktoré mohli získať. No musíme pochváliť skvelú obrannú fázu našich mužov. Stále sa držia bez prehry a obdržali najmenej gólov. V útoku sa stále ešte trápia no my veríme, že forma ešte len príde. A prísť môže už tento víkend kedy hostia doma Detvu a Topoľčany. V sobotu o 18:00 privítajú prvú Detvu, ktorú chcú pred domácim publikom obrať o všetky body. A takisto v nedeľu o 14:00 proti rivalovi z Topoľčian. Srdečne Vás pozývame na oba domáce zápasy.

Po štyroch kolách bez prehry Späť na článkyMuži na 1. mieste, 6 bodov ostalo doma