Béčko so šiestimi bodmi

V nedeľu 2.2.2020 sa predstavil “B“ tím na poslednom dvojkole pre play-off.

“Béčko“ bolo cez víkend úspešné. Z ostrova v Trenčíne si tím odviezol 6 bodov, kde zamakali na poslednom dvojkole. Teraz sa už pripravujú na svoj prvý zápas v play-off, ktorý sa bude hrať 16.2.2020 v Trenčíne proti FK AS Trenčín Dragons Trenovec “B“. V zápasoch proti Dragons Trenovec “Béčko“ bolo neúspešné. A však do play-off pôjdu v plnom nasadení.

ŠK Victory Stars - Dragons Hlohovec 8:5

Komentár hráča Ivana Obertu: DRAGONS Hlohovec - Športový klub Victory Stars Dubnica nad Váhom "B"

Na predposledný zápas základnej časti sme nastupovali s vedomím, že Playoff už máme isté, a náš súper sa nachádza na konci tabuľky. Nič sme však nechceli podceniť a vedeli sme, že zápas bude o to náročnejší, pretože súper mal šancu sa taktiež prebojovať do nadstavbovej časti  súťaže. 

Overeným herným systémom sme sa snažili súpera dostať pod tlak, ale prvá tretina bola v znamení využitých chýb na jednej či druhej strane a skončila výsledkom 3:3. Vedeli sme, že ak chceme uspieť, musíme byť aktívnejší a zvýšiť počet striel na súperovu bránu. V druhej tretine - ktorú máme v štatistikách väčšinou v mínusových číslach - sme začali oveľa viac kombinovať a vytvárať si viac príležitosti na skórovanie. Naša snaha bola odmenená a vyhrali sme ju  4:0. Do poslednej tretiny sme nastúpili v presvedčení, že zápas máme vo svojich rukách, že nás o dve hodiny čaká ešte jeden súper a nebudeme sa zbytočne vyčerpávať. Naším voľnejším prístupom v hre sme však dovolili súperovi dvoma rýchlymi gólmi zápas zdramatizovať. Museli sme preto opäť zapnúť vyšší výkon a dotiahli sme zápas do víťazného konca.

ŠK Victory Stars - FBC Červeník Leopoldov 8:4

Komentár hráča Olivera Tfirsta: Zápas proti FBC Červeník Leopoldov bol pre nás posledným zápasom v základnej časti, do ktorého sme išli s istotou postupu do play-off.
So základnou časťou sme sa chceli rozlúčiť výhrou a to sa nám nakoniec aj podarilo.

V prvej tretine sme dokázali újsť súperovi o 3 góly, no na konci tretiny Leopoldov znížil stav na 3:1.

Vstup do druhej tretiny sme nemali dobrý, keď súper dvoma rýchlymi gólmi vyrovnal stav na 3:3.
Ešte v druhej tretine sme sa dokázali opäť dostať do vedenia a po dvoch tretinách sme viedli 5:3.

Na začiatku tretej tretiny strelil Leopoldov kontaktný gól na 5:4, no súperovi sme už zodpovednou hrou nedovolili vyrovnať a ďalšími troma gólmi sme spečatili víťazstvo nad FBC Červeník Leopoldov 8:4

Starší žiaci v nadstavbovej časti Späť na článkyMuži vezú z vonku 3 body znamenajuce playoff.