Muži postúpili do extraligy ! ????

Síce nie vybojovaním si to na ihrisku ale predsta sa tam muži dostali.

Síce nie vybojovaním si to na ihrisku ale predsta sa tam muži dostali. Ako je to možné ? ??

Z extraligy požiadali o "výmenu" do 1. ligy až dve družstvá. Spišská Nová Ves a nám veľmi dobre známa Trnava. Keď že sa týmto dvom tímom nepodarilo predať svoju licenciu a zároveň nechceli padnúť do najnižšej ligy dohodli sa so zväzom, že ponúknu svoju extraligovú licenciu práve prvoligistom. To už mal na starosti zväz, ktorý rozhodol, že sa licencia bude ponúkať tímom podľa toho ako sa umiestnili v sezóne 2019/2020. Vtedy sa muži umiestnili na šiestom mieste a pravdepodobnosť, že sa im naskytne možnosť ísť hrať extraligu bola nepravdepodobná. Avšak výber tímov sa okamžite zúžil na štyri pretože vtedy v lige účinkovala aj práve spomínaná Trnava a taktiež aj Prešov, ktorý sa medzitým rozpadol. Takže poradie tímov ktorým bola ponúkaná licencia bola nasledovná. Košice, Detva, Partizánske a Dubnica. Muži verili tomu, že Košice a Detva si nenechajú újsť takúto príležitosť a prijmú ponuku. Košice prijali ponuku veľmi rýchlo. Nasledovala Detva a v tom momente sa muži už zmierili s tým, že extraligu neokúsia. Avšak opak bol pravdou. Detva odmietla a následne aj veľmi rýchlo Partizánske. Naši muži sa zhodli, že takáto príležitosť neprichádza každý deň a preto bez váhania ponuku prijali.

Vyjadrenia členov klubu ??

Hlavný tréner Dušan Sokolík : Otvorenie minulej sezóny 2020/2021 bolo po dlhej florbalovej prestávke veľmi očakávané. Muži počas letnej prípravy naberali kondíciu a tešili sa na svojich súperov v súťaži M1. Výborná forma hráčov sa prejavila na výsledkoch. Z odohratých 4 zápasov sme 3 vyhrali. Žiaľ, sezóna bola pozastavená a nakoniec aj zrušená. Preto nás potešila informácia, že máme nádej postúpiť do extraligy z dôvodu odstúpenia 2 mužstiev (Spišská Nova Ves a Trnava). Slovensky florbalový zväz postupne oslovoval kluby zo súťaže M1 podľa umiestnenia zo sezóny 2019/2020 a zisťoval ich záujem o postup do najvyššej súťaže. 

Naše 6.miesto v tabuľke nás prinútilo chvíľu čakať, ale nakoniec oslovili aj náš klub a my sme ponuku s radosťou prijali. Týmto svojim rozhodnutím sme na seba zobrali veľkú zodpovednosť a prijali sme veľké množstvo úloh a podmienok, ktoré účasť v extralige so sebou prináša. Budeme musieť v krátkom čase zmeniť myslenie niektorých hráčov v ich prístupe k tréningom, úlohám na zápasoch a v neposlednom rade ich prístup k proti pandemickým opatreniam. Dúfam, že našu snahu hrať najvyššiu florbalovú súťaž na Slovensku podporí popri meste aj nejaký väčší sponzor a získame si ešte viac fanúšikov, ako to bolo doteraz. Všetky extraligové zápasy sa budú vysielať naživo na novom športovom kanáli JOJ SPORT, takže sme o to viac radi.

Ladislav Pšenák #23 : Pre nás je to veľká príležitosť spropagovať náš klub, naše mesto, náš región. Pre nás hráčov to znamená ešte väčšiu zodpovednosť a lepší prístup ku tréningom a celému chodu klubu. Veľmi sa teším, že sme dobrý kolektív tvorení najmä odchovancami. Ja osobne sa teším na už vôbec možnosť, že som súčasťou tímu a želám si aby sme uspeli čo najlepšie. 

Michal Janiga #87 : To, že sme sa dostali do extraligy vnímam pozitívne hlavne z pohľadu kvality súťaže a možnosti sa konfrontovať s lepšími súpermi. Pomôže to aj klubu zviditeľniť sa a aj mladým chalanom z tímu k väčšej motivácii a snahe sa zlepšovať. Myslím si že naši mladí hráči sa zlepšili a budú mať kvalitu nato hrať extraligu z tej fyzickej a technickej stránky. Otázne to bude po mentálnej stránke, aby neboli z toho vyklepaní a vystrašení. Na to tam budeme musieť byť my starší aby sme ich podporili. Ako hráč očakávam ťažké zápasy ale neviem vôbec posúdiť ako sú na tom ostatné tímy čo sa týka kvality, kto posilnil a kto oslabil, lebo pandémia toho určite veľa pomenila. Dúfam, že ako tím nebudeme hrať len o záchranu a vyhneme sa posledným dvom miestam a zachranárskym prácam, všetko naviac bude úspech a v kútiku duše verím, že môžeme 

siahať aj na 8. miesto a tým pádom aj miestenku do play off, čo by bol veľký úspech. A mojim najväčším prianím je aby všetko zlé už postupne pominulo a mohli sme odohrať celú sezónu a vrátiť sa späť do normálneho života, nie len športového ale aj bežného, 

ale na to bude treba, aby ľudia uz konečne dostali rozum.

Marek Bulko #5 : Pre mňa je postup Dubnice do extraligy skvelý. Práve kvôli tomu som sa do Dubnice vracal, aby som pomohol dosiahnuť dlhodobý cieľ, ktorým postup určite bol. To, že sa to síce nepodarilo na ploche, ale posunom klubov je zaujímavé. Úprimne si myslím, že by sme mali veľkú šancu vybojovať si postup aj priamo v play off Prvej ligy, pretože ako mužstvo sme sezónu odštartovali veľmi dobre a hráči boli v hlavách nastavení na tvrdý boj o postup. Moje očakávania od sezóny sú veľké. Nie v štýle boja o najvyššie priečky aj keď by to bolo skvelé , ale o veľkom získavaní skúsenosti pre mladších hráčov, o veľkých zápasoch proti tradičným extraligovým klubom. Ako tím by sme sa mali snažiť ísť za svojím cieľom a to predvádzať čo najlepšie výkony. Získavať čo najviac bodov a v zápasoch prekvapiť favoritov. Môj osobný cieľ je jednoduchý nastúpiť za Dubnicu v extralige a pomôcť pri tímových cieľoch, preto pevne verím, že sa sezóna začne a odohrá celá bez problémov.

Peter Blažej #10 : Priznám sa, že som bol veľmi sebavedomý v tom, že sa tam dostaneme. O vieru som prišiel až po tom čo Detva dlhšie rozmýšľala. Vtedy som si povedal, že už je koniec a my sa tam nedostaneme. V momente keď som sa dozvedel, že to neprijali bol som si už istý, že sa to máme. Nie je to pre mňa síce taký skvelý pocit ako keby vyhráme ligu vlastnými silami ale v klube sme to prediskutovali, a myslíme si že v tejto dobe je to to najlepšie čo sa nám mohlo stať. Máme mnoho mladých hráčov ktorí čakajú na takúto príležitosť už dlho a vidím na nich nadšenie z florbalu aké mám aj ja. Pre nich to budú fantastické skúsenosti. A taktiež celkovo pre náš klub to bude niečo úžasné. Dlhodobo máme u mužov cieľ dostať sa do extraligy hlavne kvôli našej mládeži. Potrebujeme sa zviditeľniť aj v našom meste a verím, že extraliga nám k tomu dopomôže. Vieme čo na nás čaká ale my sa toho vôbec nebojíme. Práve naopak, sme neskutočne nadšení a nevieme sa dočkať prvého zápasu. 

Anton Bajzík #44 : Z nášho účinkovania v extralige v budúcej sezóne som veľmi rád aj keď to nebolo prirodzeným postupom, ako sme to mali v pláne. Moje očakávania od extraligy hodnotím so zdravým rozumom, očakávam rýchlejšiu a viac kombinačnú hru, väčšie mena a idividuality. Pre nás ako tím to znamená väčšie zápasy, zdokonaľovanie sa proti silnejším súperom a získavanie veľmi cenných skúseností. Pre mňa osobne to znamená veľkú výzvu, keďže extraligu som si pár krát zahral ešte za Dubnicu keď som mal 15-16 rokov. Veľmi sa teším a verím, že súperom nič nenecháme zadarmo.

Autor: Peter Blažej

Brno OPEN GAME 2021 Späť na článkyDubnici sa doma darilo, tentokrát proti Prešovu