Turnaj o pohár prezidenta SZFB mladších žiakov

Od 18.5. do 20.5. sa naši mladší žiaci predstavili v Trenčíne na neoficiálnych majstrovstvách Slovenska.

Skupine C:

Naši najmladší sa predstavili v skupine C spolu s ŠŠK Stars Lipany, iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava a 1. SC Malacky. V skupine sa im darilo a vyhrali dva z troch zápasov. Skončili na postupovom 2. mieste v skupine, ktoré znamenalo, že si zahrajú o konečné 1.-12. miesto na turnaji.

ŠK Victory Stars NDCA U13 - ŠŠK Stars Lipany U13 2:3

1. SC Malacky U13 - ŠK Victory Stars NDCA U13 3:4

iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava U13 - ŠK Victory Stars NDCA U13 4:5

 

Štvrťfinále 1/12:

Vo štvrťfinále 1/12 sa stretli s víťazom skupiny D a to s FBC Grasshoppers AC Uniza pri CVČ Žilina - bieli. Tí už boli, žiaľ, nad ich sily a podľahli im a zostúpili do semifinále 7/12.

 

FBC Grasshoppers AC Uniza pri CVČ Žilina - bieli U13 - ŠK Victory Stars NDCA U13 8:2

 

Semifinále 7/12:

V semifinále 7/12 sa stretli s porazeným z dvojce Snipers Bratislava a Žltý Sneh Košice, teda s Košičanmi. Po vyrovnaných 2 tretinách žiaci nezvládli tretiu a prehrali a zostúpili do skupiny o miestenenie 10/12.

ŠK Victory Stars NDCA U13 - Žltý Sneh Košice U13 3:6

 

Skupina J o 10.-12. miesto:

V skupine o konečné 10. až 12. miesto spolu s nami zostúpili FBC Predator Sabinov a FK Florko Košice. V skupine im chýbalo potrebné šťastie a oba zápasy prehrali.

ŠK Victory Stars NDCA U13 - FBC Predator Sabinov U13 2:4

ŠK Victory Stars NDCA U13 - FK Florko Košice U13 2:4

 

V Turnaji o pohár prezidenta SZFB sme obsadili konečné 12. miesto z 24 účasníkov turnaja.

 

Hodnotenie Dušana Sokolíka: Do turnaja sme išli s malou dušičkou, pretože kvôli zraneniam sme museli zobrať aj mladších chlapcov. Tí sa svojej šance nezľakli a chýbajúce skúsenosti nahradili bojovnosťou.

Hodnotenie trénera Petra Leitmanna: Tento turnaj, bola posledná previerka a vlastne vyvrcholenie celej sezóny. Odohrali sme 7 stretnutí počas trojdňového turnaja. V skupine sme podali celkom kvalitné výkony, čo nám zabezpečilo 2. miesto. Následne sme odohrali zápasy o umiestnenie. V konečnom dôsledku sme sa umiestnili na 12. mieste. Celkovo odohrali vydarenejšie aj menej vydarené zápasy. Vyskúšali si rôzne taktiky i herné situácie. Na turnaji dostali šancu aj mladší hráči, pre ktorých môžu byť starší príkladom a motiváciou na sebe pracovať ďalej. Myslím si, že pre všetkých to bola nová skúsenosť, z ktorej si každý niečo môže vziať k srdcu. Vzhľadom na to, že sme mali aj veľa času medzi zápasmi, chlapci sa mohli lepšie spoznať, zabaviť a stužiť kolektív, čo je pre tento šport veľmi podstatné. Na záver sa chcem ešte poďakovať skvelým fanúšikom a rodičom, ktorí nás sprevádzali na celom turnaji.

 

Starší žiaci v Trenčíne Späť na článkyJuniori v Slušoviciach